![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhFGcegSpoDvBiKx_qUn-CokfquY5TMSDeVPe-TG1pn0818rMcoO8iWDQDTq5RRP5F8pOFooQkfkW7bnYu4dA2nxDUQnhBTk1mBVSE8HI2bT2DKVq-ggko3C0KUQM35_Jb3ZlkpwPyztxao/s640/PersonalityOfTheYear_word_ro_2015-1.png)
Colibri – Platforma Europeană pentru Custodie Comună, Co-parentalitate și protejarea copilăriei o declară pe Doamna Françoise Hetto-Gaasch ca fiind personalitatea anului 2015, pentru cea mai mare realizare europeană a momentului în aria co-parentalității prin promulgarea Rezoluției 2079/2015 a Consiliului Europei.
-------------------------------------------Rezoluția are rol de recomandare pentru statele membre.Puteți contribui la transpunerea rezoluției în legislațiaromânească semnând petiția de la adresa webwww.arpcc.ro/petitie
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu