- psiholog Simona Vlădică, trainer pe zona alienării părintești
- judecăor Corina Voicu, Direcția Legislație a CSM
- judecător Judecator Ramona Delida Szikszay, Tribunalul de minori Beașov
- Cătălin Bogdan, președinter ARPCC și vicepreședinte Colibri
Poza de grup cu o parte dintre participanții la conferința de la Bonn. Mi-am permis să menționez membrii Colibri și respectiv pe unii dintre participanții români cuprinși în poză.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhJk-p8eywtMLUuwmIIMUEaF_gOPwRKmoJn3_T_gWKYGP-jQx7NtgRLhX-5jTAWnwDT3lNUg5Kfu36CmA4UyipLJ9KkAfpC3qnHB3E1GCKEZmLBJ4VAmxLLUAzp2q_ORR5G7I8H8DdUUnMA/s640/10604629_856784851086518_2196387080012991643_o.jpg)
Detalii despre ARPCC găsiți la adresa web www.arpcc.ro
Detalii despre COLIBRI găsiți la adresa web www.childefenders.com
În colțul din dreapta este d-na Francoise Hetto Gaasch, ex ministru pentru egalitatea de șanse în guvernul Luxemburgului, actualmente deputat în Parlamentul Luxemburghez și delegat al Luxembrugului la Consiliul Europei). d-na Francoise Hetto Gaasch este initiatoarea Raportului privitor la egalitatea parintească și a propunerii care ulterior s-a concretizat în Rezolutia nr. 2079/2015 a Consiliului Europei
Colectivul ARPCC
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu